W kręgu IDeO

Orona IDeO to nie tylko siedziba główna Grupy Orona. Ten niezwykły budynek jest częścią projektu Innovation City, którego celem jest rozwijanie ekosystemu innowacji. Został on wyróżniony certyfikatami Leed Gold i Breeam Excelent oraz został nominowany przez World Green Building Council do benchmarku Health, Wellbeing & Productivity in Offices.

Budynek IDeO jest flagowym projektem firmy położonym w Parku Technologicznym San Sebastian, w Kraju Basków, w Hiszpanii. Odzwierciedla on podejście Grupy Orona do ekosystemu innowacji, wyróżniającego się skupieniem w jednym miejscu różnych aktywności, począwszy od biznesu, poprzez działalność centrum badań i rozwoju, prężny ośrodek akademicki, aż po działalność organizacji non profit. Wszystko to po to, aby wyzwolić efekt synergii i wartość dodaną poprzez ścisłą współpracę różnych środowisk, ukierunkowaną na realizację wspólnych celów.

Budynek to kolektywna przestrzeń pracy i spotkań dla ponad 4 500 pracowników międzynarodowej korporacji o rozproszonej geograficznie strukturze sieciowej, licznej grupy naukowców, studentów oraz społeczników skupionych na branży dźwigowej oraz specjalizujących się w takich dziedzinach, jak mobilność miejska, energia i różne gałęzie eko-technologii.

Warto wspomnieć, że w kompleksie zainstalowanych jest kilkanaście różnych wind i ruchomych schodów. Znajdziemy tam zarówno konstrukcje tradycyjne, jak i takie, w których zastosowano ciekawe, innowacyjne rozwiązania.

Jeżeli kiedykolwiek będziecie w Kraju Basków, to miejsce warto zobaczyć.